Nowości

Grzejniki na miarę
zehnder

Firma Zehnder ma w swojej ofercie różne typy grzejników. Dużą część asortymentu stanowią grzejniki na miarę.
Wśród nich wyróżniają się Stratos – najmocniejszy stalowy grzejnik konwektorowy i Charleston – kreatywne „żeberka”.

Grzejnik Stratos
Stratos odznacza się wyjątkowo dużą mocą grzewczą. Jest wykonany w całości ze stali i składa się z 1 do 4 horyzontalnych profili płaskich 75×10×1,3 mm, między którymi znajduje się odstęp 3 mm. Lamele konwekcyjne przytwierdzone są za pomocą unikatowej technologii laserowego spawu ciągłego do 2 lub 3 rzędów profili wodonośnych.

pokojModele 2- i 3-płytowe występują w wariancie z dodatkowym konwektorem lub z jedną warstwą niewodonośną (WVO), która zapewnia oszczędność energii przy zastosowaniu grzejnika przed dużym przeszkleniem. Kolektory zbiorcze wykonane są z profili 82×40×1,5 mm i połączone z profilami bocznymi spawaniem krzyżowym. Stratos dostępny jest w czterech wysokościach (75, 153, 231 i 309 mm),  pięciu głębokościach (98, 133, 186, 221 i 274 mm) oraz dużym wyborze długości (od 500 do 4000 mm). Możliwe są złącza dolne oraz z zaworem zintegrowanym (completto) od najniższej wysokości 75 mm, jak również zabudowa kanałowa. Maksymalna temperatura pracy wynosi 110°C.
Grzejnik ma wbudowany odpowietrznik ½”, grill siatkowy jest mocowany na stałe i wliczony w cenę. W komplecie znajdują się uniwersalne konsole, do zastosowania jako wieszak lub stojak. Podstawowym kolorem Stratosa jest biały RAL 9016, ale można go zamówić w każdym odcieniu z palety barw Zehnder. Grzejnik ten, ze względu na swoje właściwości, polecany jest szczególnie do pomieszczeń z dużymi powierzchniami szklanymi, np. ogrodów zimowych.

Grzejnik ma wbudowany odpowietrznik ½”, grill siatkowy jest mocowany na stałe i wliczony w cenę. W komplecie znajdują się uniwersalne konsole, do zastosowania jako wieszak lub stojak. Podstawowym kolorem Stratosa jest biały RAL 9016, ale można go zamówić w każdym odcieniu z palety barw Zehnder. Grzejnik ten, ze względu na swoje właściwości, polecany jest szczególnie do pomieszczeń z dużymi powierzchniami szklanymi, np. ogrodów zimowych.

kaloryferokno_kaloryfer

Grzejnik Charleston

falaCharleston estetyką nawiązuje do znanych i wciąż popularnych „żeberek” żeliwnych, jednak przewyższa je parametrami. Na jego klasyczną, ponadczasową formę składają się nowoczesne żeberka stalowe, połączone niewidocznym spawem wewnętrznym. Dzięki zastosowaniu stali precyzyjniej osiągana jest powierzchnia bardzo wysokiej jakości, gładka i estetyczna. Stal nagrzewa się znacznie szybciej niż żeliwo, co wpływa na czas reakcji, a nieco wyższa niż w grzejnikach płytowych pojemność wodna sprawia, że czas stygnięcia jest wydłużony – to przekłada się na wysoką jakość odczuwania stabilności temperatury.
Liczba wariantów Charlestona jest ogromna: głębokość od 62 do 210 mm (zależy od liczby kolumn w żeberku, może ich być od 2 do 6), wysokość od 190 do 6000 mm, zaś długość – od 2 do 120 żeberek w gotowym zestawie, choć na życzenie możliwe są jeszcze dłuższe. Poszczególne elementy o długości 46 mm składają się z rur Ø 25×1,25 mm oraz głowic tłoczonych z blachy grubości 1,5 mm. Ciśnienie robocze wynosi 10 bar, zaś maksymalna temperatura pracy – 120°C.

Standardowo Charleston występuje w kolorze białym (RAL 9016), jednak można go zamówić w dowolnym kolorze z palety barw Zehnder. Dużą popularnością cieszy się ostatnio technoline, czyli naturalny kolor stali powleczonej bezbarwnym lakierem. Na specjalne zamówienie dostępne są także wersje cynkowane (ogniowe lub galwaniczne) albo pokryte lakierem antybakteryjnym, który wzbogacony jest cząsteczkami srebra. Interesującą propozycją, zwłaszcza dla osób przeprowadzających remont, może być model tzw. renowacyjny, o rozstawie bocznym przyłączy 500 mm.
Możliwe są także liczne nietypowe rozwiązania: grzejniki w kształcie łuków, także wielokrotnych, lub załamane pod kątem, wersje wolno stojące (także jako ścianki działowe) i wysokociśnieniowe do 18 bar, niestandardowe złącza (m.in. naprzemienne, dolne, górne, completto).

3okna3okna2

Transparentna konstrukcja grzejnika jest źródłem wielu korzyści. Sprawia, że łatwo się go czyści – co jest szczególnie istotne w pomieszczeniach mieszkalnych o długim czasie przebywania (sypialnia, pokój dziecięcy), ale co najważniejsze – znaczna część ciepła oddawana jest przez przyjemne promieniowanie, a jedynie niewielka poprzez niekorzystną dla jakości powietrza konwekcję. Efektem tego jest bardzo łagodna amplituda grzewcza, a co za tym idzie – odczuwalny, wysoki komfort cieplny. Z tego powodu Charleston może być stosowany we wszystkich typach pomieszczeń, również tych o podwyższonej wilgotności powietrza, jak kuchnie i łazienki.
W ramach linii oferowane są także modele wielofunkcyjne, wyposażone w siedzisko: Charleston Relax, Charleston Bank, Charleston Bank-Radiator.

zehnder

Zehnder Polska Sp. z o.o.
http://www.zehnder.pl/
Artykuł z rynekintalacyjny.pl